Nederlandse kampioenen

Jaarlijks worden Nederlandse kampioenschappen gehouden in vier disciplines: sprint, middle, long en relay. De winnaar bij de dames (D21) of heren (H21), of het winnende team bij de relay, is voor dat jaar Nederlands kampioen in de betreffende discipline.

2019 Sprint Dames: Sadie Zwikker Heren: Remco Hereijgers
Middle Dames: Heren:
Long Dames: Heren:
Relay
2018 Sprint Dames: Linda Schrader Heren: Roland van Loon
Middle Dames: Linda Schrader Heren: Roland van Loon
Long Dames: Mijke Mallekoote Heren: Niels-Peter Foppen
Relay KOVZ
Roland van Loon
Ralph Kurt
Garnt Swinkels
2017 Sprint Dames: Marijke Klaassen Heren: Koen de Jong
Middle Dames: Sadie Zwikker Heren: Clemens Roos
Long Dames: Sadie Zwikker Heren: Roland van Loon
Relay OLV MINOR
Antal Guszlev
Hakan Svedhem
Wouter Foppen
2016 Sprint Dames: Linda Schrader Heren: Pieter van Geldere
Middle Dames: Linda Schrader Heren: Wouter Foppen
Long Dames: geen deelname Heren: Wouter Foppen
Relay HOC’93
Clemens Roos
Anne Heikoop
Koen de Jong
2015 Sprint Dames: Geke Bakker Heren: Koen de Jong
Middle Dames: Geke Bakker Heren: Koen de Jong
Long Dames: Ausrine Kutkaite Heren: Koen de Jong
Relay HOC’93
Clemens Roos
Anne Heikoop
Koen de Jong
2014 Sprint Dames: Manon Mensink Heren: Koen de Jong
Middle Dames: Geke Bakker Heren: Sergey Fedatsenka
Long Dames: Sadie Zwikker Heren: Sergey Fedatsenka
Relay HOC’93
Erik Eeftink
Geke Bakker
Koen de Jong
2013 Sprint Dames: Manon Mensink Heren: Sergey Fedatsenka
Middle Dames: Geke Bakker Heren: Koen de Jong
Long Dames: Geke Bakker Heren: Niels-Peter Foppen
Relay OLV MINOR
Antal Guszlev
Gerber Looman
Sergey Fedatsenka
2012 Sprint Dames: Sadie Zwikker Heren: Sergey Fedatsenka
Middle Dames: Geke Bakker Heren: Sergey Fedatsenka
Long Dames: Sadie Zwikker Heren: Sergey Fedatsenka
Relay OLV MINOR
Peter Verbeek
Simon Nijenhuis
Wouter Foppen
2011 Sprint Dames: Geke Bakker Heren: Sergey Fedatsenka
Middle Dames: Geke Bakker Heren: Sergey Fedatsenka
Long Dames: Geke Bakker Heren: Sergey Fedatsenka
Relay OLV MINOR
Patrick Kuijken
Peter Foppen
Sergey Fedatsenka
2010 Sprint Dames: Manon Mensink Heren: Koen de Jong
Middle Dames: Manon Mensink Heren: Sergey Fedatsenka
Long Dames: Manon Mensink Heren: Sergey Fedatsenka
Relay OLV MINOR
Peter Foppen
Patrick Kuijken
Wouter Foppen
2009 Sprint Dames: Sadie Zwikker Heren: Koen de Jong
Middle Dames: Dunja van de Riet Heren: Olaf Binsch
Long Dames: Anna Elstner Heren: Sergey Fedatsenka
Relay HOC’93
Clemens Roos
Klaas de Jong
Koen de Jong
2008 Sprint
Middle Dames: Sadie Zwikker Heren: Clemens Roos
Long Dames: Sadie Zwikker Heren: Clemens Roos
Relay HOC’93
Gunnar Eriksson
Anne Heikoop
Clemens Roos
2007 Sprint Dames: Sadie Zwikker Heren: Clemens Roos
Middle Dames: Sadie Zwikker Heren: Clemens Roos
Long
Relay

De huidige indeling is vanaf 2007 in gebruik, tot en met 2006 werden Nederlandse kampioenschappen georganiseerd vier andere disciplines: kort, klassiek, long en relay.

2006 Kort Dames: Lieke van Opstal Heren: Greg Barbour
Klassiek Dames: Dunja van de Riet Heren: Mark Heikoop
Long
Relay
2005 Kort Dames: Lieke van Opstal Heren: Clemens Roos
Klassiek Dames: Manon Mensink Heren: Clemens Roos
Long Dames: Manon Mensink Heren: Patrick Kuijken
Relay
2004 Kort Dames: Encarna Maturama Heren: Greg Barbour
Klassiek Dames: Dunja van de Riet Heren: Clemens Roos
Long Dames: Manon Mensink Heren: Clemens Roos
Relay KOVZ
Adrie van Opstal
Marco Smulders
Lucien Baert
2003 Kort Dames: Lieke van Opstal Heren: Gerard Mooiman
Klassiek Dames: Manon Mensink Heren: Greg Barbour
Long
Relay KOVZ
Marco Smulders
Lieke van Opstal
Adrie van Opstal
2002 Kort Dames: Lieke van Opstal Heren: Marco Smulders
Klassiek Dames: Encarna Maturama Heren: Greg Barbour
Long Dames: Manon Mensink Heren: Marco Smulders
Relay KOVZ
Lieke van Opstal
Lucien Baert
Adrie van Opstal
2001 Kort Dames: Lieke van Opstal Heren: Greg Barbour
Klassiek Dames: Lieke van Opstal Heren: Marco Smulders
Long Dames: Petra Sweertman Heren: Ronald Dohmen
Relay KOVZ
Adrie van Opstal
John Graafmans
Lieke van Opstal
2000 Kort Dames: Mietta Groeneveld Heren: Gerard Mooiman
Klassiek Dames: Anita Eriksen Heren: Ronald Dohmen
Long Dames: Lieke van Opstal Heren: Marco Smulders
Relay KOVZ
Petra Sweertman
Lucien Baert
Gerard Mooiman
1999 Kort Dames: Mietta Groeneveld Heren: Marco Smulders
Klassiek Dames: Mietta Groeneveld Heren: Marco Smulders
Long Dames: Thea Lillehov Heren: Marco Smulders
Relay OLifant
Martine Stapelaere
Marco Smulders
Gerrit van de Riet
1998 Kort Dames: Olga Zwikker Heren: Gerard Mooiman
Klassiek Dames: Sanne Geers Heren: Marco Smulders
Long Dames: Anita Eriksen Heren: Gerard Mooiman
Relay KOVZ
Adrie van Opstal
Lucien Baert
Wim Swinkels
1997 Kort
Klassiek Dames: Olga Zwikker Heren: Ronald Dohmen
Long
Relay